LIGHT GUIDES

warsztaty i wyprawy fotograficzne

LIGHT GUIDES

warsztaty i wyprawy fotograficzne

newsletter
[cp_popup display="inline" style_id="3624" step_id = "1"][/cp_popup]
AKTUALNE WARSZTATY
IDEA WARSZTATÓW

Nasze warsztaty fotograficzne różnią się od podobnych inicjatyw. Zależy nam na tym, żeby nie polegały na tym, że grupa ustawia się w jednej linii z prowadzącym wykonując dokładnie takie same fotografie, korzystając z takich samych parametrów. Miliony ludzi fotografują, zdjęcia niewielu zapadają w pamięć. Chcemy, żeby każdy z Was przywiózł do domu inne prace, pokazujące Wasz punkt widzenia,  niebędące kopią pomysłów prowadzącego. Głównym celem kursów fotografii jest aby aparat stał się narzędziem pomagającym Wam pokazać w jaki sposób widzicie świat. Nie będziemy dawać wam dokładnych wskazówek jakie zdjęcia powinniście wykonywać. To zależy tylko od Was. Nie da się ukryć, że w tak krótkim czasie nie staniecie się mistrzami fotografii, ale uczestnictwo w zajęciach pomoże obrać kierunek w którym będziecie się fotograficznie rozwijać. Warsztaty będą okazją do poszukiwania własnej drogi, znalezienia estetyki fotografii, która Wam odpowiada. Na naszych kursach fotograficznych pracujemy w małych grupach, dlatego każdy będzie miał okazję porozmawiać z prowadzącym o konkretnych zagadnieniach, które go interesują, niezależnie od poziomu zaawansowania.

NASI PROWADZĄCY
Tomasz Przychodzień - fotograf krajobrazu
Light Guide

Tomasz Przychodzień

DSA0773 wb 2
Space Guide

Piotr Lisowski

37324684 1741153022605324 4397362949878972416 n e1532030734191
Color Guide

Michał Ostrowski

Oktawian Kycia
Star Guide

Oktawian Kycia

Light Guide

Tomasz Przychodzień

Swoje doświadczenia fotograficzne zbierałem w kilkunastu krajach. Z początku fotografowanie łączyłem z podróżami, z czasem stało się moim sposobem na życie. Od 2013 roku jestem członkiem Photographic Society of America. Ponad 300 moich pracy było prezentowanych na międzynarodowych wystawach fotograficznych oraz wielokrotnie nagradzanych medalami PSA, Fédération Internationale de l’Art Photographique (FIAP). W 2017 roku wygrałem Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic w kategorii krajobraz.

Światła i cienia poszukuję przede wszystkim w górskich terenach. Często fotografuję w trudnych warunkach atmosferycznych z dala od cywilizacji. Każda noc spędzona na kilku tysiącach metrów nad poziomem morza przynosi nowe doświadczenia, które staram się przenieść na materiał światłoczuły. Długo zajęło mi zrozumienie, że miejsce wykonania danej fotografii jest dla mnie nieistotne. Nie sztuką jest powielanie instagramowych kadrów z każdego miejsca odwiedzonego podczas objazdowej wycieczki.  Skupiam się na wizualizacji mojego sposobu odbioru zjawisk i osobistych doświadczeń. Koncentruję się na analizowaniu jakości światła, kontrastach, poszukiwaniu ‚ducha gór’ – niezależnie od miejsca.

Space Guide

Piotr Lisowski

Zajmuję się głównie szeroko pojętym krajobrazem. Skupiam się na relacjach z podróży, na szczyty gór, do miejsc pod ziemią, a czasem w bliższe i dalsze rejony kosmosu. Mimo, iż jestem min. laureatem Astro Camera zdecydowanie nie chciałbym nazywać się astro fotografem. W moich poszukiwaniach skupiam się wielowymiarowych krajobrazach, w których zarówno człowiek na pierwszym planie, góra na drugim jak i gwiazdy odległe o setki milionów lat świetlnych są jednakowo ważne a nie dominujące. W takim ujęciu najistotniejszy jest dla mnie kontekst w jakim fotografuję konkretne miejsce ponieważ góra nie istnieje sama sobie ale w paśmie górskim, na planecie, która jest w układzie słonecznym w jednym z ramion Mlecznej Drogi. Żaden z elementów tej układanki nie istnieje oddzielnie a stanowi jeden z wielu planów fotografii które razem powinny opowiadać historię. Jestem niespokojnym duchem głodnym przestrzeni i światła, którego zwykle uparcie wyczekuję a czasem nawet przynoszę w plecaku.

Color Guide

Michał Ostrowski

Pierwsze kroki na fotograficznej ścieżce stawiałem kiedy byłem dzieckiem, fotografia analogowa oraz magia domowej ciemni sprawiła, że fotografia stała się istotną częścią mojego życia. Od wielu lat swoje zamiłowanie do górskich wędrówek łączę z pasją fotografowania krajobrazu. Pasjonuję się również fotografią otworkową oraz zgłębiam tajniki dawnych technik fotograficznych. Używam różnych technik fotografowania zarówno tradycyjnych, szlachetnych oraz cyfrowych. Projektuję oraz konstruuję aparaty otworkowe, posiadam doświadczenia jako wykładowca w zakresie fotografii otworkowej oraz pejzażu, również w projektach Unii Europejskiej. W fotografii pejzażu największą uwagę zwracam na kompozycję, oddanie ulotnej, magicznej chwili oraz nastroju.

Star Guide

Oktawian Kycia

Fotografia to nierozłączna część mojego Ja, która towarzyszy mi od 10 roku życia. To ona nauczyła mnie dostrzegania piękna we wszystkim, co mnie otacza. Jest moją wielką przygodą i wspaniałą odskocznią od marazmu codzienności. Umożliwia mi podróże w inne światy i wymiary. Przechodziłem etapy fotografii analogowej, siedząc nocami w ciemni i obserwując, jak wyłania się czarno-biały obraz w wywoływaczu. Z czasem pojawiły się coraz lepsze sprzęty i nowe możliwości, a moja zabawa przerodziła się w wielką pasję i trwa po dziś dzień. Przełom nastąpił w roku 2016, gdy rozpocząłem przygodę z astrofotografią krajobrazową. Kosmos fascynuje mnie od zawsze, jest wspaniały i tajemniczy a Droga Mleczna obecnie jest najważniejszym kierunkiem w mojej fotografii. Lubię dzielić się wiedzą i zarażać innych moją pasją. Fotografowanie Kosmosu pozwala pokazać więcej niż dostrzega ludzkie oko.

OPINIE UCZESTNIKÓW
marcin p
Dolomity – pasmo górskie w północno-wschodniej części Włoch, leżące na terenie Południowych Alp Wapiennych w Alpach Wschodnich, między dolinami: Val Rendena na zachodzie, Piawa na wschodzie oraz Pustertal (Val Pusteria) na północy. Od dawna chciałem się tam wybrać, a kiedy dowiedziałem się, że ekipa Lightguides organizuje fotowyprawę, nie zastanawiałem się długo. Góry! Przestrzeń! Noclegi na górskich przełęczach w hotelu pod milionem gwiazd. Podziwianie wschodów i zachodów słońca. Możliwość robienia zdjęć i uczenia się od osób, które fotografią parają się profesjonalnie. Czegóż chcieć więcej? Jak się można było spodziewać, po roku przy biurku, pierwsze podejścia skutkowały zadyszką. Ta znikła po dwóch dniach, a z każdym kolejnym, czułem jakby mi rosły skrzydła. Ostatniego, żałowałem, że to nie początek. Wciąż były kolejne szczyty i przełęcze… Na lodowcu załatwiłem kijki trekkingowe (Manfrotto, sic!). Gdzie indziej rozerwałem (prawda, że mocno już wysłużoną) kurtkę. Wróciłem z głową pełną wrażeń, górą zdjęć i szeeerokim uśmiechem. Tak to jest, kiedy wypuści się z zamknięcia demona przygody! Przygody tym ciekawszej, że dzięki przypadkowi jednemu na sto, było tam trzech zawodowych fotografów: Tomasz Przychodzień, Piotr Lisowski, Michał Ostrowski, i ja. Skromny amator. Ich życzliwe zainteresowanie i przyjazne rady pozwalały błyskawicznie uczyć się tego, nad czym wcześniej mozoliłem się miesiącami z samouczków. Teraz pozostało tego nie zapomnieć 🙂 Panowie! To była czysta przyjemność! Wyglądam kolejnego na szlaku spotkania!
uczestnik - Dolomity
thursday, August 31, 2017
joanna
Dlaczego wybrałam góry, dalszego Dolomity i dlaczego LightGuides? Odpowiedź jest prosta 😁 Dolomity to niewątpliwie jedne z najpiękniejszych gór na świecie 😍kocham przygodę i wyprawy górskie ❤natomiast prowadzacy wyprawę Tomasz Przychodzień i Piotr Lisowski to wspaniali ludzie z niezwykłym poczuciem humoru 😊 dzięki którym mogłam nie tylko zobaczyć ale i przeżyć coś wspaniałego… Warsztaty fotograficzne to zdecydowanie za mało powiedziane, raczej powiedzialabym niezapomniana wyprawa fotograficzna 😍
uczestniczka - Dolomity
thursday, August 31, 2017
KONTAKT

Zapraszamy do kontaktu!

Jeśli masz pytania dotyczące programu warsztatów, niezbędnego sprzętu, umiejętności czy wymagań fizycznych – pisz, dzwoń, postaramy się odpowiedzieć na Twoje wątpliwości.

Tu jesteśmy :)

Warszawa, Radymno, Wałbrzych, Leżajsk

NASZE social media

Shopping Cart
Scroll to Top