AKTUALNE: Analiza portfolio

[vc_row][vc_column][dt-space height=”30″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][dt-space height=”30″][vc_raw_html]JTNDaDElMjBjbGFzcyUzRCUyMnNlY3Rpb24tdGl0bGUlMjIlM0VBbmFsaXphJTIwcG9ydGZvbGlvJTIwZm90b2dyYWZpY3puZWdvJTNDJTJGaDElM0U=[/vc_raw_html][dt-list icon=”caret-right”]

 • Miejsce: Internet – warsztaty indywidualne online (Skype)
 • Daty: ustalane indywidualnie
 • Prowadzący: Tomasz Przychodzień, Piotr Lisowski
 • Koszt uczestnictwa: 300 PLN
 • Czas trwania: ok. 2h
 • Liczb osób w grupie: 1

Istnieje możliwość realizacji warsztatów grupowych – cena do uzgodnienia[/dt-list][dt-space height=”30″][vc_raw_html]JTNDaDIlMjBjbGFzcyUzRCUyMnNlY3Rpb24tdGl0bGUlMjIlM0VPJTIwd2Fyc3p0YXRhY2glMjAtJTIwa29uc3VsdGFjamElMjBwb3J0Zm9saW8lM0MlMkZoMiUzRQ==[/vc_raw_html][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/6″][/vc_column][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

Portfolio – to brzmi dumnie. Dość powszechne jest błędne rozumienie, że portfolio posiadają tylko artyści, fotografowie zajmujący się profesjonalnie wykonywaniem zdjęć. Nic bardziej mylnego. Tak naprawdę każdy, kto fotografuje, posiada swoje portfolio. Czym więc jest?

To kolekcja fotografii, pokazująca Twoje fotograficzne umiejętności i postrzeganie świata wypracowane na przestrzeni czasu poświęconego fotografii. Jest demonstracją Twojej kreatywności, osobowości, zdolności i odczuwania otoczenia. Może być po prostu zbiorem Twoich najlepszych fotografii – fotograficzną wizytówką, którą pokazujesz, rodzinie, przyjaciołom, znajomym z pracy. Warto zadbać, żeby wybrane fotografie prezentowały się jak najlepiej i pozbawione były podstawowych błędów np w sferach kompozycji czy obróbki.

Ocena swoich fotografii i drzemiącego w nich potencjału nie jest łatwa. Które zdjęcie jest dobre? Które nie? Dlaczego? Co o tym decyduje? Zwłaszcza będąc na początku swojej fotograficznej drogi, mało kto zdaje sobie sprawę, dokąd ona prowadzi. Praca nad umiejętnością przekazania swoich myśli za pomocą fotografii to proces, który może trwać latami. Często nie wiemy czego fotograficznie chcemy, czy prezentujemy swoje prace w sposób łatwy do odczytania dla odbiorcy, czy nasz sposób odczuwania pejzażu został odzwierciedlony na matrycy aparatu lub filmie, w taki sposób w jaki byśmy chcieli.

Jeśli macie podobne odczucia, macie wrażenie, że Waszym fotografiom czegoś brakuje, chętnie z Wami o nich porozmawiamy. Zamiast szukać odpowiedzi na swoje fotograficzne pytania w kolejnych tutorialach Photoshopa, razem poszukajmy ich w sferze koncepcyjnej.

Podczas analizy zdjęć do portfolio omówimy dokładnie 10-15 wybranych przez Was fotografii lub pomożemy wcześniej wybrać 10 fotografii z największym potencjałem spośród 30-40 przesłanych przez Was przed warsztatami. W przypadku pomocy z selekcją – koszt analizy wzrasta o 75 PLN.

Omawiając fotografie, zwrócimy uwagę zarówno na obszary, które można poprawić, ale i na ich mocne strony. Porozmawiamy m.in. o:

1) kompozycji – jak sprawić, żeby Twoje zdjęcia były czytelniejsze w odbiorze? Zwrócimy m.in. uwagę na takie kwestie jak:

 • zasady podziału kadru,
 • konstrukcja kadru
 • dynamika kompozycji
 • gra barwą i kontrastem
 • perspektywa
 • rola sztafażu

2) obróbce zdjęcia – błędach, np:

 • nadmiernym wyostrzeniu
 • niespójności w ekspozycji
 • przesaturowanej kolorystyce
 • nieumiejętnej korekcji wad optycznych obiektywu
 • niskiej jakości fotografii spowodowanej używaniem destrukcyjnych narzędzi obróbki

3) spójności portfolio – pracy nad własnym stylem

4) poszukiwaniu inspiracji

5) kwestiach dotyczących sprzętu fotograficznego

Odpowiemy również na wszystkie Wasze pytania. 

Zapraszamy do zgłoszenia do analizy portfolio przez formularz załączony poniżej. Jeśli macie jakieś pytania – piszcie – lightguidesworkshops(AT)gmail.com lub dzwońcie +48 691 286 789

[/vc_column_text][dt-space height=”30″][vc_raw_html]JTNDaDMlMjBjbGFzcyUzRCUyMnNlY3Rpb24tdGl0bGUlMjIlM0VJbmZvcm1hY2plJTIwZG9kYXRrb3dlJTNDJTJGaDMlM0U=[/vc_raw_html][vc_column_text]

Analiza portfolio fotograficznego realizowana jest indywidualnie. Warsztaty odbywają się online z użyciem Skype’a. Rezerwacji miejsc można dokonać, wypełniając poniższy formularz zgłoszeniowy. Po otrzymaniu przez nas zgłoszenia, oddzwaniamy w celu ustalenia terminu.

[/vc_column_text][dt-space height=”30″][vc_raw_html]JTNDaDMlMjBjbGFzcyUzRCUyMnNlY3Rpb24tdGl0bGUlMjIlM0VaZyVDNSU4Mm9zemVuaWElM0MlMkZoMyUzRQ==[/vc_raw_html][vc_column_text][ninja_form id=26][/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][/vc_column][/vc_row]

Shopping Cart
Scroll to Top